Kosmosa izpēte


Uz zemeslodes dzīvo vairāk nekā 7 miljardi cilvēku un mūsu kopējais iekšzemes kopprodukts ir vairāk nekā 100 triljoni dolāru. Un, lai gan tepat uz zemes mums ir vēl ļoti daudz un dažādas problēmas, kas būtu jāatrisina, tomēr mums vajadzētu arī vairāk pievērsties kosmosa izpētei un veltīt vismaz 1% no kopējiem pasaules ekonomikas resursiem šai nodarbei. Pagaidām globālā kosmosa industrija, kas ietver gan privātos gan militāros satelītus un dažādas citas lietas ir aptuveni 300-400 miljardu apmērā, kas nozīmē, ka mēs pat netērējām 0.5 % kosmosa izpētei un vēl jo vairāk, šeit liela daļa ir tieši militārās tehnoloģijas, kas nerada gandrīz nekādu labumu izpētei un zinātnei. Ja cilvēce spētu novirzīt vienu simto daļu no kopējās planētas naudas plūsmas un mēs varētu tērēt 1 triljonu (1000 miljardus) dolāru kosmosa izpētei un kolonizēšanai tad mēs jau dažu gadu laikā varētu izveidot koloniju uz Marsa, atgriezties uz mēness un sūtīt robotus un cilvēkus uz asteroīdiem un darīt vēl dažādas citas neiedomājamas lietas.

Kosmoss ir mūsu nākotne un agrāk vai vēlāk cilvēkiem būs jāpamet zeme, vai nu tas būs no pārapdzīvotības, dabas katastrofām, izpētes, vai vienkārši drošības nolūkos. Un, ja jau mēs pašlaik dzīvojam tādā laikā, kad pirmo reizi cilvēces un visas planētas vēsturē kādam organismam ir iespējams nonākt un izdzīvot uz kādas citas planētas, tad, manuprāt, mums šī iespēja būtu jāizmanto un pēc iespējas ātrāk jācenšas tā realizēt. Kosmosā no asteroīdiem ir iespējams iegūt derīgos izrakteņus, ir iespējams apdzīvot jaunas planētas, veikt dažnedažādākos pētījumus un vienkārši uzzināt vairāk par visumu un to, no kurienes un kā mēs esam radušies. Bet kosmosā ir arī daudz un dažādas iespējas, kā nopelnīt, vai nu tas būtu veidojot kosmosa tūrismu, kur cilvēki vai nu vienkārši izjūt bezsvara stāvokli vai vēl labāk izveidot privātu kosmosa staciju, kurā iespējams iegriezties uz pāris diennaktīm un izjust kā ir padzīvot šādā vidē. Vai arī kosmosā vēl var veidot satelītus, iegūt enerģiju no saules, vai, kā jau minēju iepriekš noķert asteroīdus vai komētas un iegūt derīgos izrakteņus no tiem tādā apjomā, ka cilvēce nemaz nespētu tos visus iztērēt. Nesen bija daži raksti ziņu portālos, ka tiek veidots uzņēmums ar mērķi tieši iegūt derīgos izrakteņus no asteroīdiem un kā piemērs bija minēts tas, ka varētu iegūt tik daudz platīna no viena šāda asteroīda tik cik cilvēce visā savā pastāvēšanas laikā pat nav ieguvusi. Un iedomājieties, cik daudz un dažādas jaunas nozares un iespējas tas mums pavērtu un kādus jaunus produktus mēs varētu izveidot.

Par kosmosu ir sarakstītas ļoti daudz un dažādas grāmatas un jaunā paaudze ir pieradusi bieži vien filmās redzēt to, ka cilvēce nākotnē ceļos starp planētām un zvaigznēm. Bet lai tas viss notiktu mums ir vajadzīga nauda, uzņēmīgi cilvēki un daudz gribasspēka, jo bez šīm lietām nekas nenotiks.